Pomysły na szybkie i smaczne śniadanie

Śniadanie jest podstawowym posiłkiem w ciągu dnia. Powinno dostarczać właściwych składników odżywczych, które mają dać energię na cały dzień. Ważne jest, by zadbać o właściwy dobór produktów. Oto kilka propozycji jak szybko oraz smacznie przyrządzić śniadanie.

Śniadanie – propozycja szybkich i dobrych dań ma otwarcie dnia!

1. Owsianka z owocami i miodem – dla tych, którzy chcą być „fit” i dbać o linię to idealny, sycący sposób na rozpoczęcie dobrze dnia. Można przygotować dwie wersje – na ciepło z ugotowanymi na mleku lub wodzie płatkami owsianymi (można przygotować dzień wcześniej wieczorem), do których dodaje się ulubione owoce (suszone lub świeże – najlepiej jabłko, gruszkę, śliwkę, maliny, truskawki żurawinę, rodzynki, brzoskwinię czy banana), ziarna (słonecznik, dynia) oraz łyżkę miodu lub na zimno – gotową mieszankę zalewa się mlekiem, bądź jogurtem.

2. Omlet lub naleśniki z dodatkami – na słodko (np. z dodatkiem aromatu waniliowego) z owocami, dżemem i/lub bitą śmietaną lub w wersji winnej – z szynką, groszkiem z puszki, cebulką czy innymi ulubionymi dodatkami. Bomba kaloryczna, która na długi czas zaspokaja apetyt i daje siłę do działania. Naleśniki można usmażyć dzień wcześniej a rano tylko podgrzać.

3. Kanapki z wędliną plus serek wiejski z rzodkiewką i szczypiorkiem oraz owoc – ekspresowe przygotowanie i smaczny początek dnia. Zdrowo i kolorowo!