Czy warto kupować w internecie?

Zakupy w internecie stają się z roku na rok coraz bardziej popularną formą poszukiwania przedmiotów do domu. Najbardziej popularne są dwie platformy – Allegro oraz olx. Można znaleźć na nich dosłownie wszystko, od drobiazgów dla dzieci, przez różnego rodzaju akcesoria kuchenne, ogrodnicze, po sprzęt elektroniczny czy samochody.

Zalety i wady najpopularniejszych platform sprzedażowych w internecie – Allegro i OLX

Do głównych zalet zakupów internetowych należy to, że można ich dokonać bez wychodzenia z domu, niezależnie od pogody czy samopoczucia. Przesyłka z Allegro zostanie dostarczona w dowolne miejsce – do domu lub np. paczkomatu czy punktu odbioru na poczcie, bądź w kiosku ruchu. To duża wygoda. Wielość artykułów i możliwość porównania ofert na spokojnie, bez presji czasu, a nawet odroczenia decyzji, to również duży plus. Natomiast na olx można znaleźć interesującą rzecz blisko miejsca zamieszkania i umówić się na odbiór osobisty, co obniża cenę.

Jeśli chodzi o ceny to są one zwykle bardziej atrakcyjne niż w sklepie. Wiele przedmiotów można kupić w hurcie, bądź używane w dobrym stanie za znacznie niższą kwotę niż rynkowa. To zdecydowany plus.

Wadą jest natomiast to, że swoją decyzję klient opiera wyłącznie na zdjęciu, opisie produktu, bądź rozmowie ze sprzedawcą, a to może rodzić zagrożenie nieporozumieniem. Warto dokładnie przeczytać i zapoznać się z warunkami sprzedaży oraz ewentualnie możliwością zwrotu produktu.