Mogłoby się wydawać, że Polska nie kryje już przed nami żadnych tajemnic. Jednak istnieją w naszym kraju miejsca, które wprawią nas w osłupienie i podziw. Poznajmy kilka z nich.
Kiedy jes ciepło i pogoda dopisze, warto wybrać się na wycieczkę po pięknych zakątkach naszego kraju. Tym bardziej, że kryje on przed nami wiele dziwacznych, niesamowitych, a także tajemniczych miejsc.

Tajemnicze miejsca w Polsce

Ciekawym, a zarazem tajemniczym zjawiskiem jest krzywy las w Gryfinie. W zachodniopomorskim znajduje się las, w którym około 300 sosen zakrzywia się 20-50 cm nad ziemią pod kątem 90 stopni. Nie wiadomo co spowodowało taką deformację drzew, jednak najbardziej prawdopodobną przyczyną jest ingerencja ludzi- w celu pozyskania odpowiedniego kształtu drewna do budowy łodzi, sań, czy mebli. Innym tajemniczym miejscem jest miasto- widmo Kłomino. Do 1992 roku miasto tętniło życiem, mieszkańcy spędzali tutaj swój wolny czas, chodzili do szkoły, pracy. Co takiego się stało, że nagle opustoszało?

Te i wiele innych miejsc nadal czekają na Twoje odkrycie. Warto wybrać się i zwiedzić miejsca, które owiane są nutką tajemnicy.