Najpiękniejsze miejsca na Islandii

Islandia to niewątpliwie jedno z najpiękniejszych i najbardziej zróżnicowanych miejsc na Ziemi. Majestatyczne lodowce i jeziora polodowcowe, gorące źródła, niezliczone wodospady i zorze polarne to tylko niektóre z zapierających dech w piersi widoków. Mnogość atrakcji na tak małej wyspie zaskakuje i sprawia, że ciężko rozstać się z aparatem choćby na jeden krok. Przygotowując się do pierwszej wizyty na Islandii, pojawia się pytanie – jakie miejsca wybrać z tak niesamowicie bogatej oferty?

Gorące źródła na Islandii

Jednymi z najbardziej charakterystycznych dla Islandii miejsc są gorące źródła i geotermalne kąpieliska. Wejście do naturalnego basenu z wodą o temperaturze ok. 40 stopni to unikatowe przeżycie. Do najpopularniejszych gorących źródeł na Islandii zaliczają się Blue Lagoon oraz Mývatn Nature Baths. Ceny biletów nie należą do najniższych (najtańsze wejściówki kosztują 140 zł), jednak jest to atrakcja, której nie sposób pominąć, będąc na Islandii.

Na wsypie znajduje się także wiele gorących źródeł, w których nie trzeba płacić za wstęp. Jeśli ma się więcej czasu, warto wypożyczyć samochód i dotrzeć do tych mniej turystycznych kąpielisk.