Jaką wybrać szafke na RTV

Szafka RTV w Twoim salonie.

Szafka RTV to bardzo przydatny mebel spełniający swoją funkcję w salonie. Półki to miejsce gdzie można ustawić dekoder, odtwarzać DVD, konsolę lub ułożyć kolekcję płyt CD. Górny blat szafki to miejsce na telewizor. Zamykane szuflady mogą być schowkiem na ładowarkę lub przydatne w salonie akcesoria takie jak na przykład otwieracz do wina lub piwa.

Jaką wybrać szafkę na sprzęt RTV?

Idealna do Twojego salonu szafka RTV powinna spełniać przede wszystkim swoją rolę funkcjonalną. Przed zakupem zastanów się ilu półek będziesz potrzebować. Dopasowana do szerokości telewizora półka jest gwarancją stabilności zabezpieczająca go przed przewróceniem.

Drugim niezwykle ważnym aspektem jest wygląd szafki, który powinien być spójny z wyglądem innych salonowych mebli. Podobne pod względem stylistycznym lub należące do kompletu mebli salonowych, szafki RTV powinny być wykonane z takich samych tworzyw, zachowywać spójną kolorystykę oraz stanowić dopełnienie do całości wnętrza.

Modne dziś style wnętrz sięgają po inspirację do starych pofabrycznych mieszkań ( loftów) lub fabryk ( industrial), gdzie dominują: cegła, powierzchnie rustykalne oraz drewno. Styl skandynawski oraz EKO sięgają po naturalne materiały takie jak kamień, drewno oraz materiały odnawialne ( recykling). Równie popularny jest shabby chick ( romantyczny) oraz modern. Minimalizm cechuje się prostotą kształtów oraz form. Wybierając szafkę RTV należy dopasować ją do danego wnętrza oraz wybranej stylizacji. Jeśli jednak urządzamy salon w stylu ponadczasowym, należy zakupić szafkę o bardziej klasycznych kształtach, która zachowa swoją świeżość na długie lata.

Recommended Articles

Dodaj komentarz