Do kogo jest kierowane ubezpieczenie dla cudzoziemców? Sprawdź, kto może być ubezpieczony

W dzisiejszych czasach praca czy studiowanie za granicą nikogo już nie dziwią — często spędzamy czas poza własnym krajem, zdobywając doświadczenie, robiąc karierę zawodową bądź po prostu szukając lepszych zarobków. Na czas pobytu w innym kraju warto dobrze się ubezpieczyć, by w razie potrzeby móc skorzystać z kompleksowej opieki medycznej. Dowiedz się więcej o ubezpieczeniach dla cudzoziemców.

Kiedy warto wykupić ubezpieczenie dla cudzoziemców?

Podczas przebywania za granicą nietrudno o różnego rodzaju nieszczęśliwe zdarzenia. Chociaż przed wyjazdem pewnie wolisz o tym nie myśleć, musisz być przygotowanym na chorobę, wypadek czy po prostu mniej dramatyczny, ale również dokuczliwy ból zębów. Ponieważ za usługi medyczne w niektórych krajach zapłacić trzeba naprawę dużo, znacznie bardziej opłacalnym rozwiązaniem jest wykupienie ubezpieczenia.

Kto może wykupić ubezpieczenie dla cudzoziemców?

Do kogo kierowane jest ubezpieczenie zdrowotne dla cudzoziemców? Warto wiedzieć, że jest ono przeznaczone dla osób, które nie są obywatelami Unii Europejskiej, zamierzają jednak przebywać przez jakiś czas na jej terenie. Dzięki wykupieniu tej polisy mogą liczyć na korzystanie z kompleksowej opieki lekarskiej, transportu medycznego itp.

Ubezpieczenie zdrowotne dla cudzoziemców działa na terenie całej Strefy Schengen, co oznacza, że jeśli dojdzie do szkody podczas przebywania obcokrajowca na tym obszarze, otrzyma on stosowne odszkodowanie za powstałą szkodę.

Polisa nie tylko na wyjazd do pracy

Ubezpieczenie dla cudzoziemców często kojarzy się przede wszystkim z wyjazdami w celach zarobkowych. Rzeczywiście, wybierając się do pracy za granicę, szczególnie warto skorzystać z takiego ubezpieczenia.

Pamiętajmy jednak, że tego rodzaju polisa związana może być również z wyjazdami turystycznymi, pobytem za granicą w celach edukacyjnych, a nawet z uprawianiem sportu — wszystko zależy od zapisów konkretnego ubezpieczenia.

Uważaj na wyłączenia odpowiedzialności

Jeżeli chcesz w razie szkody otrzymać odszkodowanie, musisz pamiętać o wyłączeniach odpowiedzialności — są to wymienione w warunkach polisy zdarzenia, w przypadku których nie otrzymasz odszkodowania, nawet jeśli dojdzie do powstania szkody.

Wyłączenia odpowiedzialności mają na celu zmniejszenie ryzyka wystąpienia szkody. Warto więc zachowywać się w sposób zapewniający Ci bezpieczeństwo, zwłaszcza podczas wykonywania najbardziej ryzykownych czynności jak np. praca fizyczna bądź uprawianie sportów. Pamiętaj więc o tym, by podejmować tylko taką pracę, do której posiadasz stosowne uprawnienia. Konieczne jest też prawidłowe stosowanie środków ochrony osobistej, zarówno podczas pracy, jak i w trakcie korzystania z różnych rozrywek. Nie próbuj więc pracy fizycznej bez odpowiedniego stroju roboczego czy jazdy na nartach bez solidnego kasku.

Co obejmuje ubezpieczenie cudzoziemców?

Ubezpieczenie cudzoziemców to przede wszystkim gwarancja zwrotu kosztów leczenia, transportu medycznego czy transportu do kraju zamieszkania. Zwróć uwagę na to, czy polisa obejmuje wizyty u specjalistów i dentysty, a także diagnostykę.

Możesz poszerzyć polisę o ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, pakiet Assistance oraz ubezpieczenie OC w życiu prywatnym.

Recommended Articles

Dodaj komentarz