USA wakacje z biurem podróży- sposób na niezapomnianą przygodę.

Co roku każdy z nas rozgląda się za idealnym miejscem na wakacyjną przygodę. Niektórzy z nas wakacyjny okres kojarzą z urlopem spędzonym na spokojnej piaszczystej plaży i ładowaniem baterii przed powrotem do pracy i obowiązków. Inni z kolei są zawsze żądni przygód i uważają, że ten letni okres jest czasem największych możliwości na ich doświadczenie. Niezależnie do którego typu ty się zaliczasz, miejscem, które oferuje niezapomniane wakacje, dla każdego podróżnika jest niewątpliwie USA. Dzięki mozaice kulturowej, która na przestrzeni wieków w znaczącym stopniu wpłynęła na kształtowanie się amerykańskiego społeczeństwa i dziedzictwa kulturowego, znajdziemy tam zapierające dech w piersiach punkty widokowe, plaże, góry oraz interesujące zabytki. Stany Zjednoczone przez wielu kojarzone są z miejscem, gdzie spełniają się marzenia. Stwierdzenie to zdecydowanie zawiera w sobie niemałą cześć prawdy. Szybkie życie, bezkres możliwości i pozycja największej światowej potęgi- to kolejne argumenty przemawiające za odwiedzeniem tego pasjonującego miejsca. Przed wyjazdem warto jednak zapoznać się z kilkoma ważnymi kwestiami związanymi z ewentualną podróżą do USA, jak również z najciekawszymi atrakcjami, które tam na nas czekają.

Wiza

Dla wielu największą przeszkodą, która powstrzymuje ludzi przed wyjazdem do USA, jest wymagana wiza, której zasady wydawania są czasem niejasne chyba nawet dla samych urzędników. Wyjściem z tego problemu jest skorzystanie z wyjazdu z biura podróży. W takiej sytuacji szansa na akceptacje wniosku jest z reguły nieco wyższa. Większość biur podróży wymaga od swoich klientów złożenia wszystkich wymaganych dokumentów co najmniej w okresie 2 miesięcy do wyjazdu. Koszt wizy wieże się z wydatkiem około 700 złotych. Podstawowym warunkiem jej otrzymania jest także ważność paszportu przez dodatkowe 6 miesięcy po powrocie z planowanego wyjazdu.

Atrakcje w USA

Mówiąc o tak rozległym powierzchniowo i zróżnicowanym pod względem kulturowym kraju, jakim jest USA ciężko wybrać miejsca, które mogłyby przodować na liście atrakcji koniecznych do odwiedzenia. Jeżeli planujemy zwiedzić nieco więcej niż tylko jedno miasto to miesiąc wydaje się minimum. Możliwość taką oferują np. wycieczki objazdowe oferowane przez biura podróży. Obecnie, gdy coraz łatwiejszy jest dostęp do wizy opcja usa wakacje jest coraz częściej wybieraną usługą przez klientów. Jednak żeby lepiej poznać jedne z najciekawszych miejsc w USA, powinieneś koniecznie sprawdzić naszą listę. 

1. Nowy Jork

Nie mogło być inaczej. Pierwszym miejscem, które powinno znaleźć się na liście każdego, odwiedzającego Amerykę podróżnika bez większego zaskoczenia jest Nowy Jork. Każdy z nas zna to miejsce doskonale czy to z książek, filmów czy seriali, każdy kojarzy to miejsce z tętniącą życiem stolicą światowego kapitalizmu i inwestycji, czyli Wall Streetzjawiskowym pasem zieleni Green Parkiem, czy jedną z najbardziej reprezentatywnym i ekskluzywnym miejscem na świecie- Fifth Avenue (Piąta Aleja). Na twojej liście koniecznie muszą znaleźć się również takie miejsca jak plaża na Coney Island, Brooklyn Bridge czy wizyta w jednym z teatrów na Brodwayu.

2.  Chicago

Kolejnym miejscem na naszej liście jest najbardziej ,,polskie” miasto w USA czyli, Chicago. Obecnie mieszka tam około 1.5 miliona naszych rodaków, jednak nie tylko to jest dobrym powodem, żeby odwiedzić to miejsce. Swoją wycieczkę po Chicago warto rozpocząć, od spaceru Brzegiem jeziora Michiganjest to świetne miejsce widokowe, z którego będziemy mogli ujrzeć panoramę całego miasta. Dla ludzi żądnych większej ilości pięknych widoków idealną opcją będzie wjazd na najwyższy budynek Chicago – Willis Tower.  Będąc w miejscu zamieszkanym przez tak wiele różnych kultur, nie możemy pominąć centrum -MILLENNIUM PARK to miejsce, gdzie znajdziemy nie tylko niezliczoną ilość atrakcji kulturowych, ale także nowoczesną architekturę i najekskluzywniejsze sklepy świata. 

3.  Los Angeles

Jeżeli mówimy o wyjeździe do USA, to oczywiście nie możemy zapomnieć o Los Angeles. Światowa stolica przemysłu filmowego i miejsce, gdzie szansa na spotkanie ulubionych gwiazd filmowych jest większa niż gdziekolwiek indziej. Będąc w tym miejscu, przede wszystkim warto pozwolić sobie na nieco relaksu i odwiedzić obie z najpopularniejszych plaż- Santa Monica oraz Venice Beach. Najlepszym punktem widokowym, gdzie w nocy możemy dostrzec niezapomniane widoki jest Griffith Observatory. Odwiedzając Los Angeles nie możemy również pominąć tak kultowych miejsc jak  Rodeo drive, Beverly Hills czy Hollywood. 

4.  Waszyngton

Ostatnim miejscem, które znalazło się dziś na naszej liście, jest stolica USA- Waszyngton. Jest to miejsce, które oferuje dużo więcej niż doskonale znany z telewizji Biały Dom. Jeżeli jesteśmy już w wątku powiązanym z polityką to nie możemy pominąć siedziby amerykańskiego kongresu, czyli Kapitolu.  Położony na Wzgórzu Kapitolińskim budynek miał być jednym z celów zamachów z 11 września 2001 roku, jednak dzielna postawa pasażerów pozwoliła tego uniknąć. Będąc w Waszyngtonie, warto również odwiedzić mauzoleum Lincolna. Wzorowany na stylu antycznym pomnik robi piorunujące wrażenie na tle nowoczesnej zabudowy Waszyngtonu, która go otacza.

Dziś na naszej liście znalazło się raptem kilka miejsc, dla których warto choć raz w swoim życiu udać się do światowej stolicy kapitalizmu by doświadczyć prawdziwego amerykańskiego snu. W przypadku tak dużych wycieczek jak ta, warto zastanowić się jednak nad organizacją z dużym wyprzedzeniem czasowym. Ułatwieniem tego procesu może być skorzystanie z oferty jednego z biur podróży.