Fale radiowe zamiast odchudzania

W pogoni za pięknym ciałem ludzie są w stanie na wiele wyrzeczeń. Ścisła dieta, hektolitry potu wylane na siłowni, majątek wydany na suplementy diety. Wszystko po to, by nie poddać się inwazyjnym zabiegom chirurgicznym. A wystarczyłby zabieg falami radiowymi, by niemal od razu cieszyć się pięknym ciałem.

Fale radiowe w kosmetyce

Fale radiowe w kosmetyce wykorzystuje się w terapii wielu dolegliwości. Im wyższa jest ich częstotliwość, tym mniejsza głębokość wnikania promieniowania przez skórę, a co za tym idzie – mniejsze niebezpieczeństwo jej uszkodzenia. Fale radiowe (RF) wykorzystywane są najczęściej przy nadpotliwości, wiotkiej skórze, cellulicie i nadmiarze tkanki tłuszczowej. Doskonale sprawdzają się także przy liftingu twarzy. Zabiegiem wykorzystującym fale radiowe jest Attiva. To przykład innowacyjnej metody liftingu, polegającej na podskórnym zastosowaniu RF. Pozwala to na bardzo precyzyjne podgrzanie skóry oraz tkanek podskórnych, stymulując ich przebudowę i obkurczanie, a także lipolizę, czyli rozpuszczenie tkanki tłuszczowej. Attiva umożliwia modelowanie twarzy, biustu oraz całego ciała w bezpieczny, mało inwazyjny sposób.

Mocne strony zabiegu Attiva

Według specjalistów warszawskiej Kliniki Miracki zabieg Attiva zapewnia całkowite bezpieczeństwo dzięki możliwości indywidualnego dopasowania do potrzeb każdego pacjenta. Ponadto, działaniom fal radiowych może zostać poddane wiele partii ciała, takich jak:

 • Twarz,
 • Podbródek,
 • Szyja,
 • Ramiona,
 • Dekolt,
 • Piersi,
 • Boki,
 • Brzuch,
 • Pośladki,
 • Uda,
 • Kolana,
 • Miejsca intymne.

W efekcie działania urządzenia uzyskany zostaje wyjątkowy efekt liftingu, podkreślenie owalu twarzy, ujędrnienie zwiotczałej skóry, złagodzenie bruzd, poprawa kolorytu i gładkości skóry. Dodatkowo tkanki zostają stymulowane do produkcji kolagenu i elastyny, następuje redukcja tkanki tłuszczowej i wyszczuplenie sylwetki. Osoby zmagające się z bliznami i rozstępami mogą cieszyć się ich spłyceniem przy maksymalnie zmniejszonych odczuciach bólowych.

Dwie opcje modelowania sylwetki i twarzy

Istnieją dwie opcje zabiegu Attiva:

 1. Wewnętrzny lifting skóry – pod skórę wprowadzana jest niewielka kaniula zawierająca mikrosondę i czujnik temperatury. Sonda emituje fale radiowe, które wywołują efekt termiczny. Efekt zabiegu uzyskiwany jest dzięki ciepłu. Na skutek podwyższonej temperatury tkanek następuje przegrzanie włókien kolagenowych. Włókna ulegają skurczeniu co skutkuje zwiększeniem napięcia skóry. Dodatkowo fibroblasty aktywowane są do produkcji nowego kolagenu, co wpływa na poprawę jędrności skóry.
 2. Zewnętrzny lifting skóry – przeprowadzany przy użyciu ceramicznych głowic, które intensywnie stymulują temperaturę zewnętrznej części skóry.

O tym, jak fale radiowe rozbijają cellulit

W zabiegach Attiva stosuje się kaniule, których  średnica jest mniejsza od kaniul stosowanych chociażby w zabiegach liftingujących przy użyciu nici czy głowice używane do liftingu zewnętrznego. Doskonale nadają się one do zabiegów medycyny estetycznej przeprowadzanych na tak małych obszarach, jak kontur oka, czy granica warg. Podczas zabiegu lekarz wprowadza kaniulę z sondą, dzięki czemu może na bieżąco wykonywać pomiar i mieć pod stałą kontrolą temperaturę leczonego obszaru. Temperatura o wysokości około 50 st. C. wpływa na skracanie się włókien kolagenowych, dając efekt ujędrnienia. Pobudza również fibroblasty do wzmożonej produkcji kolagenu. Podnosząc temperaturę do 60 st. C oddziałuje się na zwłókniałe tkanki, pozwalając wygładzić i uelastycznić blizny i rozstępy. Temperatura około 70 st. C jest ekspertem od zwalczania cellulitu. Umożliwia bowiem zmianę struktury tkanek tłuszczowych, redukując je.

Więcej informacji na temat zabiegów Attiva można znaleźć na stronie internetowej Kliniki Miracki.