Nauka języka – online, czy w szkole językowej?

W obecnych czasach umiejętność posługiwania się językami obcymi jest na wagę złota. Choć ich nauka zajmuje wiele czasu i wymaga systematyczności, warto zapisać się na kurs i podjąć wyzwanie nauki języka obcego. Jaką formę nauki języka wybrać – online, czy w szkole językowej? Przedstawiamy zalety i wady obu rozwiązań. Zapraszamy!

Stacjonarna szkoła językowa

Szkoły językowe oferują szeroki wybór kursów oraz form ich prowadzenia. Wśród nich znajdziemy zajęcia indywidualne, pozwalające rozwijać osobiste potrzeby kursanta oraz zajęcia grupowe – zapewniające interakcję oraz komunikację z innymi osobami w grupie. Prawie każda dobra szkoła językowa prowadzi również kursy z dojazdem do domu lub do pracy kursanta.

Zalety stacjonarnych szkół językowych

1. Profesjonalny nauczyciel

Doświadczenie oraz profesjonalizm lektorów, pracujących w szkołach językowych, pozwala na skuteczne przekazywanie przez nich wiedzy. Efektywna nauka języka obcego opiera się na wyspecjalizowanej metodyce, ukończonych kursach pedagogicznych oraz doświadczeniu nabytym podczas pracy w szkołach językowych oraz państwowych.

2. Techniki nauczania

Profesjonalne szkoły językowe nauczają poprzez stosowanie nowoczesnych technik, których nauczyciele prowadzący uczą się podczas licznych kursów i szkoleń. Dzięki temu nauka języków obcych jest skuteczna i efektywna.

3. Kontrola postępów

Podczas kursu językowego lektorzy na bieżąco opiniują postępy w nauce kursantów. Dzięki temu w prosty sposób można kontrolować efektywność zajęć, a po ukończeniu kursu, zdobyć certyfikat potwierdzający posiadane umiejętności.

Wady stacjonarnych szkół językowych

1. Koszty

Największą wadą stacjonarnych kursów językowych jest koszt lekcji. Cena kursu rośnie proporcjonalnie do intensywności zajęć, co więcej, za kurs indywidualny zapłacimy dużo więcej niż na grupowy.

Nauka języków obcych online

Internetowy kurs językowy jest doskonałym rozwiązaniem dla każdego, kto nie ma czasu uczestniczyć w regularnie odbywających się zajęciach w szkole stacjonarnej.

Zalety kursu online

1. Nauka w domu

Nauka języka może odbywać się w domu lub w każdym innym miejscem z dostępem do internetu. Jest to olbrzymia zaleta dla każdego, kto nie ma czasu na regularne wizyty w szkole językowej.

2. Doświadczeni lektorzy

Nauczyciele dobierani są pod względem umiejętności językowych oraz metodyki nauczania. Dzięki temu możemy liczyć na dobre efekty nauki.

Wady kursu online

1. Brak systematyczności i kontroli

Kursy internetowe wymagają wiele samodyscypliny oraz konsekwencji. Brak osoby nadzorującej i kontrolującej często sprawia, że kursanci rozpoczynają kurs nigdy go nie kończąc.