Jak dobrać stół do małej kuchni?

Współcześnie często mierzymy się z wyzwaniem, które polega na urządzaniu mieszkania o niewielkim metrażu. Ceny nieruchomości rosną, przestrzeni w miastach jest coraz mniej. Popyt generuje podaż, tak więc na rynku nierzadko spotykamy się z produktami przeznaczonymi do małych mieszkań. Przykładem wyzwania może być aranżacja kuchni, która nieraz ogranicza się do skromnego aneksu. W tym artykule spróbujemy odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki stół wybrać do takiego pomieszczenia.

O czym pamiętać, wybierając stół do małej kuchni?

Pierwszym kryterium doboru stołu kuchennego, w przypadku ciasnych wnętrz, zdecydowanie nie powinna być estetyka. Na samym początku uwagę należy zwrócić na funkcjonalność mebla. Trzeba więc oprzeć się pokusie postawienia w centrum kuchni zdobionego dębowego stołu na 12 osób, a w zamian wybrać mniejszych rozmiarów alternatywę. Warunkiem koniecznym jest swobodny dostęp do stołu i możliwość bezproblemowego odsuwania krzeseł.

Jaki stół do małej kuchni?

Szukając idealnego stołu do kuchni, nie sposób nie zauważyć ogromnego wyboru, jaki dają nam producenci. Zanim wybierzesz się do sklepu, lepiej od razu przygotuj w głowie obraz tego, co chcesz kupić. W przeciwnym razie przytłoczy Cię różnorodność dostępnych produktów. Stoły do kuchni mogą być wykonane z rozmaitych materiałów, przyjmować dowolne kształty i kolory. Jaka jest najlepsza opcja do małej kuchni?

W małym pomieszczeniu na pewno nie sprawdzą się stoły okrągłe czy owalne. Problem z nimi polega na tym, że nie da się dosunąć ich do ściany, wpasować do kąta. Traci się na tym bezcenną przestrzeń. Zdecydowanie lepiej postawić na stoły kwadratowe lub prostokątne. Łatwiej dopasować je do kształtu kuchni, nie ryzykując przy tym marnowania miejsca. Doskonałą opcją, którą warto rozważyć, jest stół rozkładany. Na co dzień będzie zajmować niewielką przestrzeń, a przy specjalnych okazjach można powiększyć go na własne potrzeby.

Czy na pewno potrzebujesz stołu?

Pamiętaj, że małe mieszkania rządzą się swoimi prawami. Nie jest powiedziane, że w Twojej kuchni musi znaleźć się stół. Równie dobrze może go zastąpić blat. Powierzchnię taką zamontujesz albo przy ścianie, albo na granicy aneksu kuchennego i salonu. W obu przypadkach wystarczy dostawić do niego wysokie taborety lub hokery. Takie rozwiązanie pozwala na wygodne spożywanie posiłków, oczywiście dopóki apartamentu nie zamieszkuje więcej niż dwie osoby.

Zastanów się, jaki stół lub blat najlepiej sprawdzi się w Twojej kuchni i znajdź go w sklepie merkurymarket.pl.