Pasmanteria do zadań kreatywnych

Obecnie bardzo dużo osób w wolnym czasie hobbystycznie zajmuje się szeroko pojętym rękodziełem. W ramach takiej działalności znajdują się prace na drutach, na szydełku, tworzenie biżuterii czy szycie pojedynczych przedmiotów. Pracami kreatywnymi bardzo chętnie trudnią się zarówno dzieci w szkołach jak i dorośli na różnego typu warsztatach. Aby móc tworzyć ciekawe przedmioty potrzebujemy drobnych narzędzi oraz akcesoriów, które występują w grupie pasmanteryjnej.

Co warto wiedzieć na temat współczesnej pasmanterii?

Osoba niezorientowana w asortymencie pasmanteryjnym może mieć duży problem z wyborem po wejściu do pasmanterii. W dużych sklepach pasmanteryjnych oraz w hurtowniach znajdziemy wiele różnych produktów takich jak: wstążki, tasiemki, gumy dziane, sznurki, igły, nici, wszywki, włóczki, aplikacje i koraliki. Spotkać tam można również przydatne narzędzia jak nożyczki, miary krawieckie, szydełka, noże do krojenia. Wybór artykułów pasmanteryjnych jest dzisiaj ogromny i trzeba posiadać choćby podstawową wiedzę. Na szczęście pomocą służy personel pasmanterii, który doradzi, jakie gumy odzieżowe zastosować do spodenek albo, kiedy wybrać ozdobne gumy pasmanteryjne do bielizny.

Co warto kupić na początku?

Zależnie od tego, co chcemy robić w ramach zajęć kreatywnych kupimy inne akcesoria i produkty. Jeśli ktoś chce spróbować swoich sił w tworzeniu biżuterii powinien kupić zestawy podstawowych koralików oraz elastyczne żyłki do nawlekania i już można stworzyć prostą bransoletkę. Jeśli ktoś inny pragnie zacząć od szycia może na początek stworzyć prosty produkt, jakim jest podwiązka ślubna. Potrzebna będzie, więc koronka stylonowa, wstążki satynowe i taśmy elastyczne. W ramach rękodzieła można też tworzyć bukiety skomponowane ze zrobionych samodzielnie kwiatów. W tym celu przy pomocy wstążek satynowych i kleju na gorąco zgrzewa się różyczki a następnie tworzy z nich bukiet. Osoby, które szczególnie upodobały sobie prace szydełkowe w pasmanterii na początek powinny kupić kilka szydełek o różnych rozmiarach i odpowiedni sznurek albo włóczkę typu makaron. W pasmanterii znajdziemy także gotowe kupony filcu czy rolki tiulu i organzy, które bardzo często wykorzystywane są na zajęciach plastycznych w szkołach.

Gumtex – producent gum pasmanteryjnych.