Pomada do włosów – kosmetyk dla Panów

Dzisiejszy świat bardzo lubi być zadbany, a przynajmniej ta jego część, która hołduje zdrowemu trybowi życia oraz odżywiania. Coraz częściej po specjalistyczne kosmetyki sięgają Panowie. Panie są oczywiście daleko przed nimi, ale zaniedbany mężczyna w wymiętym ubraniu, powoli przechodzi do historii. Widać to zwłaszcza po młodym pokoleniu mężczyzn, choć i panowie w sile wieku coraz bardziej dbają o swój wygląd zewnętrzny. Świadczą o tym pełne siłownie, ścieżki rowerowe, trasy dla biegaczy, czy salony do pielęgnacji bród i włosów. Mamy więc do czynienia z rewolucją wyglądu u Panów, która odbywa się na naszych oczach.

1. Zadbany mężczyzna zawsze na czasie

2. Pomady, pomady – jaką wybrać?

3. Lekki, czy bardzo mocny chwyt?

4. Dobra pomada – lepszy dzień

5. Szampon na dobry wieczór

Zadbany mężczyzna zawsze na czasie

Obecnie Panowie coraz częściej sięgają po różnego rodzaju kosmetyki. Nie są to już tylko mydło, dezodorant i krem do golenia – o nie. Do łask powracają także dawniejsze pomysły kosmetyczne, które pomagały utrzymywać mężczyznom fryzury w dobrej kondycji. Takim „zapomnianym” wynalazkiem, rodem z osiemnastego wieku jest pomada do włosow. Używana początkowo do nawilżania skóry głowy oraz włosów, pomagała je odżywiać, gdyż ówczesne mydła i szampony wysuszały mocno skórę głowy. Bazy do ówczesnych pomad były, z naszego punktu widzenia, dość egzotyczne, np. był to niedźwiedzi tłuszcz lub smalec. Stosowano także, bliższe naszym czasom, wazelinę i wosk pszczeli. Pomady były używane przez kolejne wieki, a szczyt ich popularności przypadł na połowę dwudziestego wieku. Obecnie znów powoli wracają do łask.

Pomady, pomady – jaką wybrać?

Pomady są najlepszą odpowiedzią na pytanie – czym stylizować włosy męskie? Dają one bardzo dobry efekt końcowy, a fryzury dzięki nim wystylizowane utrzymują się długo w odpowiednim porządku. Pomady do włosów są popularne wśród młodych mężczyzn, gdyż z wiekiem, ze względu, m.in. na testosteron, włosy zaczynają wypadać większej części męskiej populacji. Tak więc pomadujmy nasze włosy póki czas! Jaką pomadę powinniśmy wybrać do naszej fryzury? Możliwości jest całkiem sporo. Otóż pomady mają kilka podziałów, które warto znać, przed przystąpieniem do ich zakupu. Dzielą się ze względu na bazę, na której zostały przygotowane, na pomady woskowe i wodne. Podstawą pomad woskowych jest wosk pszczeli lub wazelina, do których dodaje się oleje dodatkowo nawilżające i odżywiające włosy i skórę głowy, takie jak olej kokosowy, migdałowy, arganowy, czy znany także z kuchni olej z pestek winogron. To wszystko ma na celu utrzymanie naszych włosów w jak najlepszej kondycji.

Lekki, czy bardzo mocny chwyt?

Podział na bazy: woskową i wodną to początek drogi. Kluczowym wydaje się być efekt, jaki mężczyzna chce uzyskać, by jego fryzura wyglądała odpowiednio. Pomada do włosów jak używać? Zastanówmy się – mamy kilka opcji. Ze względu na „siłę” utrzymywania włosów w odpowiednim położeniu dzielimy pomady na tzw.: lekki, średni, mocny oraz bardzo mocny chwyt. Tak to określają fachowcy z salonów męskich fryzur. Bardzo mocny chwyt jest wykorzystywany do układania włosów opornych, które słabo poddają się stylizacji. Na drugim biegunie znajduje się lekki chwyt stosowany na codzienne wyjścia, do pracy lub na uczelnię, gdzie nie jest wymagany wieczorowy look. Pomady mocnego chwytu będą wystarczające do utrzymania fryzury przez cały dzień, w przypadku większości włosów. Decyzję, o tym jaki chwyt nam bardziej odpowiada, możemy podjąć sami albo skonsultować ją w barbershopie, do którego wpadamy raz na jakiś czas. Warto przy tym wziąć pod uwagę opinię naszej dziewczyny bądź chłopaka, by nie narazić się na „problemy” w domu. Ale ostateczny wybór leży zawsze w naszych rękach.

Dobra pomada – lepszy dzień

Kolejną dość istotną wiadomością, którą należy posiąść przed nałożeniem pomady na włosy, jest to, że pomady mogą być matowe lub błyszczące. I tutaj kwestia wyboru jest po naszej stronie. Duży wybór pomad różnych typów znajdziemy na stronie barbercompany.pl. Są tu dostępne produkty takich marek jak: American Crew, Reuzel, Uppercut Deluxe, Tenax, Truefitt & Hill, The BlueBeards Revenge oraz wiele innych. Zróżnicowane ceny oraz opakowania pomogą nam dokonać wyboru, z którego my i nasze włosy będziemy zadowoleni. Pamiętajmy jednak, że nawet najlepsza pomada na świecie nie zrobi z nas fajnego faceta. Uśmiech i pogodne podejście do świata są kluczową składową udanego dnia. Pomada ma na celu ulepszenie naszej fryzury, co z kolei przyczyni się do lepszego samopoczucia.

Szampon na dobry wieczór

W zależności od pomady, którą nabędziemy istotne będzie także użycie odpowiedniego szamponu wieczorem. Pomady na bazie wodnej powinny bez kłopotu zmywać się zwykłym szamponem. Te na bazie wazeliny i wosku pszczelego mogą wymagać specjalnego szamponu do zmywania pomad. Są one również w naszym internetowym zasięgu, choćby na stronie barbercompany.pl. Jeśli zamierzamy używać różnych pomad do włosów, taki szampon powinien się koniecznie znaleźć w naszym domu.