Odstraszacze kun

Nie jest niczym dziwnym to, że na swojej posiadłości chcemy czuć się jak najbezpieczniej. Nie chodzi tylko o chronienie się przed przestępcami takimi jak złodzieje, ale również przed dzikimi zwierzętami, które mogą niszczyć nasze ogrody, podgryzać kable, przeganiać nasze koty i psy. Jeśli interesuje Cię ten temat, sprawdź https://meblewdomu.pl/

Kuna wydaje się niezbyt groźnym stworzeniem, oczywiście jest tak tylko na pierwszy rzut oka. To małe zwierzątko, które jest jednak uzbrojone w ostre ząbki i pazurki. O ile kuna nie zrobi raczej krzywdy dorosłemu, może na przykład przegryźć przewody w aucie, co bezsprzecznie będzie miało wpływ na poprawne działanie pojazdu. Kuna poszukując ciepła może zaplątać się gdzieś pod naszym samochodem i zrobić sobie krzywdę. Oprócz tego, to małe zwierzątko stanowi zagrożenie dla osób hodujących kury. Jak więc pozbyć się tego niedużego, uroczego, ale jednak szkodnika? Jest na to wiele sposobów, trzeba tylko znaleźć najbardziej odpowiadający naszym potrzebom! Więcej na ten temat –> http://mama-i-dziecko.pl/

Rodzaje odstraszaczy kun

Najbardziej znanym sposobem na kuny jest elektroniczny odstraszacz kun. To urządzenie, które emituje impulsy ultradźwiękowe o częstotliwości powyżej 22 kHz, czyli bardzo wysokiej. My jako ludzie nie słyszymy tych dźwięków, są one jednak dobrze słyszalne dla zwierząt i, co najważniejsze, nieprzyjemne. Oprócz odstraszania kun, sprawdzą się też w przeganianiu myszy i szczurów. Można je zamontować w domu jaki na podwórku. W zależności od preferencji, możemy zainwestować w odstraszacz z zasilaczem lub na baterie.

Tego typu odstraszacz ma jednak wadę: nie powinien być stosowany, jeśli u nas lub  najbliższych sąsiadów są zwierzęta domowe. Ciągła ekspozycja na ultradźwięki w przypadku zwierząt takich jak króliki, koty, psy i tym podobne może mieć na nie bardzo zły wpływ. Jeśli zatem chcemy pozostać humanitarni, nie powinniśmy używać odstraszacza ultradźwiękowego, mając w pobliżu jakiekolwiek zwierzęta domowe.

Jeśli poszukujemy sposobu na odstraszanie kun od auta, możemy zaopatrzyć się w samochodowy odstraszacz kun, który podłączny jest do akumulatora. Wyzwala on napięce do 300 V, które nie robi krzywdy kunom, ale skutecznie je odstrasza. W dodatku wytwarza ultradźwięki, które niezbyt podobają się zwierzątku, trzyma się ono z daleka od naszego pojazdu.

Kolejną propozycją jest zapachowy odstraszacz kun, który jest najprosszy w użyciu i może ochronić nasze auto przed wtargnięciem intruza. Zazwyczaj przyjmuje on postać preparatu w formie sprayu, który należy rozpylić na przewody hamulcowe i nadkola oraz wejście do garażu czy też warsztatu. Nie należy rozpylać jednak środka w okolicy kurnika, może mieć on bardzo zły wpływ na zdrowie naszych kur. Taki spray może również posłużyć jako odstraszacz kun na strychu.

Artykuł powstał we współpracy z https://urzadzaniedomu.pl/

Recommended Articles

Dodaj komentarz