Język angielski online – czy można się skutecznie nauczyć przez internet?

O tym, że warto znać więcej niż tylko jeden język – ojczysty, powiedziano i napisano już chyba wszystko. Już starożytni doceniali znajomość kilku języków. „Znajomość dwóch języków jest jak posiadanie dwóch dusz” – jak twierdził Karol Wielki. Posiadanie umiejętności porozumiewania się w dwóch i większej liczbie języków była doceniana przede wszystkim na dworach władców, gdzie wykorzystywano ją w dyplomacji oraz w wojskowości. W późniejszych czasach znajomość języków miała również świadczyć o szlacheckim pochodzeniu. Obecnie znajomość języka obcego jest wykorzystywana raczej w praktyczny sposób. Globalizacja świata, w którym żyjemy sprawia, że kontaktujemy się z wieloma osobami, które mogą się nie posługiwać naszym rodzimym językiem. Znajomość przynajmniej jednego z języków obcych taką komunikację ułatwi. Można oczywiście zdać się na powszechne translatory, ale jak wiadomo, nie są one nawet dobrymi tłumaczami i sens rozmów może zostać przekręcony. Umiejętność posługiwania się językami obcymi jest również doceniana przez większość pracodawców. Osoby z takimi umiejętnościami mają nie tylko lepszy start, ale również większe perspektywy na awans. 

Nauka angielskiego online wcale nie jest trudna

Zdobywanie jakichkolwiek nowych zdolności, a w tym również nauka języka obcego nigdy nie przychodzi łatwo. Jednak można powiedzieć, że przez całe nasze życie się uczymy, dlaczego więc nie poświęcić części naszego czasu na naukę języka? Problem jednak jest taki, że tak naprawdę nikt nie wytworzył jednej skutecznej metody nauczania, z której każdy mógłby skorzystać z jednakowym sukcesem. Trzeba jednak przyznać, że wielość sposobów i metod nauczania oraz dostępnych materiałów pomocniczych wystarczy w zupełności, by każdy chętny odkrył w sobie możliwości poligloty. Naukę można rozpocząć w jednej z szkół stacjonarnych lub poprzez sieć. Trzeba przyznać, że Internet daje niesamowite możliwości pobierania nauki nie tylko języka obcego. Tak naprawdę tylko nasze lenistwo zdaje się być przeszkodą do zdobywania nowej umiejętności jaką jest posługiwanie się językiem obcym. A może problemem jest właśnie wielość tych metod? Jak bowiem pośród tych dziesiątek propozycji wybrać tą jedną, która skutecznie pozwoli na opanowanie języka? 

Nauczanie języka online z lektorem czy bez?

W sieci można znaleźć wiele narzędzi które mają pomóc w opanowaniu języka obcego. Są to najczęściej darmowe oraz płatne programy, mniej lub bardziej rozbudowane. Przekazują one podstawową wiedzę na temat gramatyki, uczą znaczenia słówek w danym języku. Te płatne i rozbudowane umożliwiają również sprawdzenie nabytych umiejętności. Trzeba powiedzieć, że jako narzędzia wspomagające są one dobre, ale czy można się nauczyć języków tylko przy ich pomocy? Osobom, które chcą uczyć się bez wychodzenia z domu bardziej można polecić nauczanie online prowadzone przez tradycyjną szkołę językową we Wrocławiu https://gerelis.pl/. Wiele szkół dopasowała swój program nauczania do warunków jakie panują w naszym kraju i przeniosła swoje kursy do sieci. Z jednej strony jest wygoda – można się uczyć nie wychodząc z domu, kiedy tylko się chce, a z drugiej strony w dalszym ciągu ucząca się osoba ma kontakt z wykładowcą niejako twarzą w twarz. To doskonałe językowe kursy online dla dorosłych, jak i dla dzieciaków. Kontakt z lektorem pozwala nie tylko na kontrolowanie swoich umiejętności oraz postępów, ale przede wszystkim motywuje do dalszej pracy. Nauczanie online wymaga dość sporej samodyscypliny. Jednak przy odpowiedniej organizacji czasu poświęconego na naukę, można uzyskać zadowalające rezultaty. Podstawa to regularność. Swój czas przewidziany na naukę powinno się podzielić na ten który spędza się z lektorem podczas spotkań online, a także na pracę własną. Idealnie by było, gdyby okresy te były równe. Ale warto podzielić czas przeznaczony na naukę własną podzielić na mniejsze części. Jednym słowem zamiast jednej godziny raz na trzy dni, uczyć się dwadzieścia minut każdego dnia. Oczywiście to tylko propozycja, bo każdy uczy się według swojego rytmu, a najważniejszy jest efekt.