Fotografia ślubna – 3 pomysły na sesję

Jak wiadomo – jednym z najistotniejszych aspektów ślubu jest uwiecznienie wyjątkowych chwil za pomocą zdjęć. Większość par młodych, poza wykonaniem zdjęć z przygotowań oraz ceremonii, decyduje się także na profesjonalną sesję zdjęciową tuż po ślubie. Jeśli również planujesz dla siebie taką pamiątkę, ale nie chcesz mieć w swoim albumie sztampowych kadrów, to podsuwamy 3 pomysły na niebanalną sesję ślubną.

Sesje ślubne – jak sprawić, by były nietuzinkowe?

Najważniejszy jest oryginalny pomysł, do którego fotograf ślubny z pewnością podejdzie z entuzjazmem. Niezależnie od tego, czy będzie to fotograf ślubny gliwice, fotograf ślubny katowice czy też fotograf ślubny z małego, nieznanego miasteczka – możliwości są na wyciągnięcie ręki, a ogranicza was jedynie wyobraźnia. Ponadto nie musicie wykonywać zdjęć tylko w miejscu waszego zamieszkania. Często pary decydują się na sesję ślubną w różnych malowniczych zakątkach Polski – w górach, nad morzem, na Mazurach itp. Warto porozmawiać o tym z fotografem i ustalić te kwestie już na samym początku współpracy.

Fotografia ślubna – pokażcie swoje pasje!

Pierwszą propozycją jest wykorzystanie fotografii ślubnej do pokazania swoich pasji. Może pasjonujecie się sportem, jeździectwem, motoryzacją albo wolicie czytelnictwo, sztukę lub muzykę? Pokażcie to w swoich fotografiach ślubnych! Nie bójcie się eksperymentować. Pamiętajcie, że fotografie ślubne mają się podobać przede wszystkim wam – to pamiątka na całe życie, która będzie wam przypominać te wyjątkowe chwile. Ciekawym wyzwaniem może być połączenie dwóch różnych pasji na jednej fotografii. To będzie niejako symboliczne zdjęcie – połączenie dwóch różnych osobowości w jedną, nową rodzinę.

Fotograf na łonie natury – dlaczego nie?

Łąki, lasy, jeziora – można powiedzieć, że to niemal środowisko naturalne dla każdego fotografa. Naturalne światło sprzyja wykonywaniu dobrych zdjęć. Wasz fotograf ślubny z pewnością chętnie wykona dla was sesję w plenerze, w wybranym przez was miejscu. Bardziej energetyczne ujęcia powstaną w pobliżu wody, na przykład nad jeziorem. Romantyczne kadry kojarzą się natomiast z leśnym zaciszem. Jako atrybuty możecie wykorzystać liczne elementy, takie jak polne kwiaty, gałązki, liście itp.

W starym studiu u fotografa – powrót do przeszłości

Ostatnia propozycja może was nieco zaskoczyć, ale z pewnością wyróżnia się na tle innych. Otóż możecie pobawić się w powrót do przeszłości i umówić się na sesję ślubną w atelier fotografa. Takie stylizowane zdjęcia mogą być doskonałą pamiątką, a przy tym przysporzyć wzruszeń. Portret stylizowany na te wiszące na ścianach mieszkań dziadków to niezwykle oryginalny pomysł w dobie nowoczesnych sesji. Jeśli lubicie styl retro i vintage – nie wahajcie się ani chwili.

Recommended Articles

Dodaj komentarz