Jak wybrać wózek który sprawdzi się w mojej firmie?

Oferta wózków magazynowych jest bardzo bogata. Pomijając różnego rodzaju wózki widłowe, wyodrębnić można wiele modeli wózków ręcznych. Zaletą ich posiadania jest bezobsługowość, nie wymagają akumulatorów czy paliwa, ale również fakt, iż do ich obsługi nie trzeba posiadać przeszkolonego personelu. Ale który wózek najlepiej się sprawdzi w firmie? Tutaj trzeba sobie zadać podstawowe pytanie, do czego będzie wykorzystywany, oraz na jak dużej powierzchni będzie pracował.

Który wózek najlepiej sprawdzi się w mojej firmie?

Wózki magazynowe możemy podzielić na platformowe oraz taczki. Z czego wariacji obu rodzajów jest naprawdę dużo. Prowadzisz wulkanizację i potrzebujesz wózka do opon? Świetnie się w tej roli sprawdzi taczka z odpowiednio wyprofilowanymi burtami, na której można ułożyć nawet do 8 opon. A może prowadzisz sklep meblowy i potrzebny będzie sprzęt do przewozu gotowych mebli oraz paczek? W takiej sytuacji sprawdzi się Joker meblowy, wózek platformowy idealnie przystosowany do transportu nawet złożonych mebli. Jeśli jednak potrzebujesz transportować większą ilość przesyłek, które lada chwila muszą wyjść do klienta, wybierz specjalnie dedykowany wózek do małych paczek, z osiatkowaną burtą. Najpopularniejsze są na obecną chwilę wózki platformowe z burtą, ze względu na swoją uniwersalność oraz gabaryty. Można nim przetransportować zarówno lodówkę jak i kilka mniejszych przedmiotów. Dodatkowo dla zabezpieczenia powleczone są antypoślizgowym materiałem, który zabezpieczy Twój towar przed upadkiem. Te i wiele więcej produktów znajdziesz na stronie https://www.opako.com.pl/wozki-i-taczki-cat-799.

Potrzebuję transportować towar po schodach, co teraz?

Coraz powszechniejsze stało się robienie zakupów przez internet. I mowa tu już nie tylko o standardowych przesyłkach kurierskich, ale i o codziennych zakupach spożywczych. Wychodząc naprzeciw, dodaliśmy do swojej oferty specjalne wózki typu taczka. Charakteryzują się dużą wytrzymałością oraz specjalnie zaprojektowanym kółkom na rolce. Ta technologia pozwala na transport przesyłek nawet po schodach. Jest to ogromne ułatwienie także w wielu firmach, w których brak jest windy towarowej, lub sytuacja wymaga transportu towaru po schodach. 

O czym pamiętać przy wyborze odpowiedniego wózka?

Najistotniejszym elementem przy wyborze jest waga transportowanych towarów i tym samym wytrzymałość oraz rozmiar wózka. Istotnym też elementem jest powierzchnia, po której produkty będą transportowane. Zarówno chodzi tu o wielkość powierzchni jak i jej podłoże. To znaczy czy jest to na przykład hala magazynowa o płaskiej powierzchni, czy podłoże nieregularne a czasem nawet schody. Istotnym elementem są też kształt wózka jeśli prowadzimy działalność o wąskim profilu. Może to być specjalny wózek do opon, płyt pilśniowych, paczek kartonowych, wózek na skrzynki czy szafka narzędziowa. Warto dogłębnie przeanalizować ten temat, aby zoptymalizować pracę w swojej firmie, przyspieszyć transport towarów czy poukładać odpowiednio narzędzia w warsztacie.  Nasz asortyment jest na tyle obszerny, że każdy znajdzie sprzęt idealnie nadający się do warunków pracy.

Recommended Articles

Dodaj komentarz