Jak wybrać dobrego doradcę kredytowego w twoim mieście?

Kredyt to naprawdę skomplikowane zobowiązanie, zarówno od strony banku, jak i również klienta. Szczególnie klienci jednak są tutaj narażeni na ryzyko popełnienia błędu, ze względu na słabą znajomość systemu bankowości i na bardzo niską umiejętność porównywania ofert kredytowych. Jak klient może sobie poradzić? Skorzystać z pomocy doradcy kredytowego.

Gąszcz przepisów, dokumentów i dziesiątek ofert

Choć wydawałoby się, że banków z roku na rok jest coraz mniej, między innymi przez fuzje, to jednak ofert kredytowych na rynku nadal jest bardzo dużo. Klient, który chce uzyskać jak najlepsze warunki kredytowe, czasem musi poświęcić nawet kilka dni na to, by znaleźć się w odpowiednim banku. Jeśli już uda się znaleźć wymarzoną ofertę, to jeszcze trzeba przygotować dokumenty, o których wcześniej nie miało się pojęcia. W zależności od kredytu mogą do być zeznania podatkowe, operaty szacunkowe, bilanse, rachunku zysków i strat, zaświadczenia o dochodach, opinie bankowe i wiele innych. Jeśli klient wcześniej by o tym wiedział, mógłby się już przygotować, jednak jest z tym ogromny problem.

Po skompletowaniu dokumentów i po pozytywnym zaopiniowaniu wniosku przychodzi czas na podpisanie umowy i załączników. Klienci często podpisują bezmyślnie dokumenty, czasem nie wiedząc, na co się decydują. Zapisy w umowach są niezrozumiałe, a oni niekoniecznie chcą o nie pytać.

To wszystko to plątanina czystych problemów. Dlatego właśnie na ratunek przychodzą doradcy kredytowi, których szczególnie nie brakuje w dużych miastach, a mogą znacznie uprościć cały proces.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy doradcy kredytowego?

Doradca kredytowy Gdańsk to zapewne bardzo poszukiwany specjalista, przede wszystkim wśród firm, jednak również dla osób prywatnych, może on okazać się zbawieniem

Sama wizyta u takiej osoby może przekonać klienta o tym, że to był dobry wybór. Czasem nawet nie trzeba nigdzie jechać, ponieważ doradca sam przyjedzie.

Podczas spotkania z doradcą kredytowym, na początku klient zostanie poproszony o przedstawienie swoich oczekiwań. Będzie to między innymi decyzja o rodzaju kredytu, kwocie, terminie spłaty, ewentualnej karencji, a także zabezpieczeń, które jest w stanie przedstawić. Po zapoznaniu się z potrzebami klienta doradca kredytowy spośród posiadanych ofert, dobierze taką, która będzie najodpowiedniejsza. Jednak nie musi to być ostateczna decyzja.

Gdy doradca kredytowy przedstawi pierwszą ofertę klientowi, ma jeszcze możliwości manewru, które pozwolą na uzyskanie lepszych warunków. Jeśli kredyt jest wysoki i na długi termin, to doradcy starają się negocjować z bankami oprocentowanie, marżę, ubezpieczenie, a także ewentualne zabezpieczenia. To wszystko odzwierciedli się na sytuacji finansowej klienta.

Jeśli już konkretna oferta zostanie dobrana, to praca doradcy się tu nie kończy. Często w takiej chwili pomaga on przyszłemu kredytobiorcy skompletować dokumenty, by niczego nie zabrakło i proces analizy kredytowej był jak najszybszy.

Postaw na duże korzyści

Doradca kredytowy to dobry wybór, by szybciej dostać kredyt i znaleźć najlepszą ofertę. Profesjonalna usługa, dobry kontakt z klientem i ogromna wiedza, to cechy, które charakteryzują dobrego doradcę i właśnie takiego warto odwiedzić.

Dodatkowo znajdziesz nas tutaj:

Mapa Google:

Profil FB: https://www.facebook.com/DoradcaFinansowyTrojmiasto/