Gra 303 Squadron: Battle of Britain – weź udział w słynnej bitiwie!

Który chłopak w dzieciństwie nie marzył o tym, by choć na chwilę zasiąść za sterami samolotu i poczuć się jak pilot z prawdziwego zdarzenia? Już dziś masz możliwość zrealizowania swoich niespełnionych marzeń i wcielić się w postać pilota legendarnego Spitefire’a! Poznańskie studio Atomic Jelly wraz z firmą Movie Games stworzyło grę komputerową opartą na historii Dywizjonu 303, która przeniesie Cię w realia II wojny światowej.

Symulator z historią w tle

Gra 303 Squadron: Battle of Britain to doskonałe odwzorowanie wydarzeń z 1940 roku, kiedy to miała miejsce kampania powietrzna nad Anglią. Kluczową rolę w bitwie odegrał polski oddział lotniczy Dywizjon 303, na którego dziejach skoncentrowana jest gra. Wszystkie miejsca oraz postaci, które pojawiają się w fabule, są autentyczne, co sprawia, że naprawdę możemy się poczuć, jak uczestnicy II wojny światowej. Symulator umożliwia nam wzięcie udziału w historycznych starciach, gdzie celem jest zestrzeliwanie maszyn Luftwaffe. Możemy także odwiedzić bazę lotników w Northolt oraz wcielić się w rolę mechanika, by ulepszać konstrukcję naszej maszyny i stosować w niej różnorodne modyfikacje. Gra jest bardzo dynamiczna, co nadaje jej charakter gry zręcznościowej. Obecnie jest dostępna wyłącznie na PC, jednak już w grudniu możemy doczekać się jej wersji na PlayStation 4, Xbox One oraz Nintedo Switch.

303 Squadron: Battle of Britain to gra, która przypadnie do gustu każdemu miłośnikowi historii. Autentyczność fabuły przeniesie Cię w realia II wojny światowej oraz pozwoli na bliższe zapoznanie się z dziejami Dywizjonu 303. Duża dawka wiedzy i niezapomnianych emocji gwarantowana!